Menu
Your Cart

Özel Kesimli Yapışkanlı Etiket

Özel Kesimli Yapışkanlı Etiket

Açıklama          : Özel Kesimli Etiket
En Boy             : 8,4x5,2 Cm
En Az Miktar    : 1000 Adet
Baskı Türü       : Tek Yön Renkli
Baskı Süresi    : 1-15 Gün Arası
Fire                  : Baskıda Fire Oranı %1-5 Arasındadır


Sticker Baskı Nedir?

Sticker baskı, firmalar tarafından tercih edilen reklam amaçlı kullanılan ürünlerdir. Genellikle gazete ve dergi promosyonları için reklam amaçlı sticker dağıtılarak kullanılabilir. Çıkartma olarak da verilen stickerlar promosyon niteliğinde kullanıldığı için baskı yapılırken bu baz alınarak yapılır. Görsel içeriklere ve daha çok akılda kalıcı olması nedeniyle sticker baskıları büyük önem taşır. Birçok farklı zemin üzerinde kullanılabilirler. Ahşap, cam metal gibi birçok alanda kullanılırlar. Dikkat çekici bir durumda veya bir alanı belirtmek istenildiğinde reklam niteliğinde işlevsel olabilirler. Birçok kesime hitap eden stickerlar baskı çeşitleri kırtasiye alanlarında da kullanılır.


Sticker Etiket Kullanımı

Günlük hayatımızda birçok alanda bu görseller karşımıza çıkabilir. Akılda kalması için sticker etiket baskı kalitesi önemlidir. Uzun süre yapışkanlı olması üretilen stickerın iyi bir şekilde hazırlanması gerekir. Suya ve ısıya dayanıklı olarak üretilen sticker baskıları tercihen daha iyi olacaktır. Kullanılan bu ürünlerde hedef, firmanın dikkat çekmesidir. Uzun süre kalıcılık sağlaması firma açısından büyük önem taşır. İnsanların zihninde kalabilecek kaliteli ve anlaşılır olması başarılı sonuçlar çıkaracaktır. Doğru bir tasarım ve doğru teknikler kullanılarak üretilen sticker etiket kalitesinin iyi olması gerekir. Renkli olarak da üretilen stickerlar daha iyi bir sonuç elde etmek için bilir kişilerle düzgün bir şekilde hazırlanması gerekir. Tasarımı oluştururken renk ve yazıya dikkat edilmesi dış etkenlere karşı dayanıklılığı iyi bir reklam sunmak için doğru bilgileri verilmesi firma için daha etkili sonuçlar oluşturacaktır.


Etiket Baskı Nedir?

Etiket baskı kuşe kâğıda baskılanan, arka kısmında yapışkanı olan kağıtlardır. Genellikle firmaya ait bilgiler barındıran bu etiketleri aynı zamanda iletişim bilgilerinde yer aldığı reklam aracı olarak nitelendirebiliriz. Birçok üründe etiket baskı kullanılması zorunludur. Gıda sektöründe, giyim sektörüne, kimyasal ürünler üzerine ve birçok alanda kullanılırlar. Çoğu firma ise reklam nitelikli olarak etiket baskı yaptırabilirler. Ürünlerin üretildiği tarih ve bilgilerin yer aldığı markanın iletişim bilgilerinin bulunduğu yapışkanlı ve baskılı bu ürünler birçok çeşidi ve farklı alanlarda kullanımı mevcuttur. Reklam için üretilenler de üretim tarihleri ve firma adı gibi birçok bilgi bulunur. Çoğu alanda kullanılan bu etiketler farklı kategorilere ayrılırlar. Plastik bazlı, selüloz bazlı etiketler olarak farklı türleri bulunmaktadır.


Polipropilen etiket opak: Plastik bazlı olarak adlandırdığımız etiket grubu arasında yer alır. Isıya neme ve ışığa dayanıklı bir yapısı vardır kolay kolay yırtılmayan ve dış etkenlere karşı dayanıklılık gösteren türdedir.


Şeffaf etiket: Alttaki yüzeyin görünmesini sağlamak için üretilen bir üründür. Aynı şekilde suya da dayanıklı etiket grubunda yer alır. Kozmetik sektörde yaygınca kullanılır.


Poliart etiket: Plastik olarak üretilen etiketlerdir. Kolay kolay aşınmayan ve deforme olmayan bir materyale sahiptir. Genel olarak demir çelik sektöründe ve boru firmalarında kullanılır.


Cam etiketi: Cam gibi düz yüzeylere yapıştırılan plastik bazlı etiket grubu arasında yer alır. Yüzeye iyi bir yapışma sağlayan ve iz bırakmayan yapıda üretilir.


Kuşe etiket: Yüzeyi parlak ve mat şeklinde üretilen pürüzsüz baskıda bir üründür. Suya ve sürtünmeye karşı dayanıklılık gösterir. Bu tip etiketler her sektörde kullanılır.


Çift katlı etiket: Üç katman halinde üretilen bu etiket çeşidi yüzey olarak pürüzsüz ve parlak görünümlüdür. Üst kısmında ve alt tarafında yapışkanlı kâğıt vardır. Genel olarak kozmetik ve ilaç sektöründe yaygın olarak kullanılırlar.


Yukarıda bahsettiğimiz gibi birçok etiket çeşidi mevcuttur. Firmaların tercih ettiği ve artık kullanılması zorunlu hale gelen bu etiketler reklam amaçlı olarak da kullanılırlar. Gelişen teknoloji ile farklı tasarımlarla da üretilebilen bu etiketleri grafik tasarımı olan ilgili kişilerle konuşarak yaptırabilir marka için farklı görseller oluşturabilirsiniz. Etiket Baskı Kalitesi

Etiket baskı oluştururken, etkileyici ve görsel anlamda renk ve yazı tasarımlarını öne çıkarmak daha akılda kalıcı olacağı için esnek fikirleri kullanmak gerekir. Bu bağlamda tasarım aşamasının önemi unutulmamalıdır. Tasarım aşaması dikkat çekici olması devamı açısından önemlidir. Metin ve logo hazırlarken ölçüyü orantılı kullanmak tasarımda önem teşkil eder. Tasarlarken kullanılan fontlar sade bir şekilde hazırlanmalıdır. Etiket baskı, aynı zamanda dikkat çekici de olmalıdır. Çok fazla göz yoran fontlar tercih edilmemelidir. Reklam amaçlı yönetiliyorsa sticker üzerinde şirket adı olması gerekir. Etiket baskı sticker ürünleri firmaları iyi bir şekilde yansıtmak ve müşterilerinin dikkatini çekmek için kullanılan faydalı ürünlerdir. Kaliteli ve dayanıklı bir tasarım oluşturmak için avantajlı seçeneklerden bizimle iletişime geçerek faydalanabilirsiniz.

Yorum Yap

Lütfen görüntülemek için Giriş yapın yada Üye olun
Özel Kesimli Yapışkanlı Etiket
  • Stok: 1000
  • Ödül Puanı: 15
  • Ürün Kodu:
Satılan Ürün: 0
Ürün Gösterimi: 10119
500,00TL
KDV Hariç: 500,00TL
Bu Sitede, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. https://www.allaboutcookies.org/